„Skurdas ir socialinė atskirtis: ar galime įveikti šį iššūkį?“

Gruodžio 17 d. keli Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Molėtų skyriaus nariai dalyvavo Kaune vykusiame TS-LKD bendrijos „Lietuvos krikščionys demokratai“ tarybos posėdyje ir konferencijoje „Skurdas ir socialinė atskirtis: ar galime įveikti šį iššūkį?“.

Rengiantis neeiliniam XXII  TS-LKD suvažiavimui, kuriame bus tvirtinamas išrinktas partijos pirmininkas, šio tarybos posėdžio svarbiausias klausimas ir buvo kandidatų į TS-LKD pirmininkus, tarybą, prezidiumą ir priežiūros komitetą kėlimas. Kandidatų kėlimo procedūros skyriuose dar tebevyksta, todėl tarybos nariams buvo pristatyta keletas kandidatų, kurių tarpe yra ir TS-LKD Molėtų skyriaus narys, LKD bendrijos pirmininkas Valentinas Stundys.

Kaip visada, tarybos posėdis buvo gyvas, reaguota į kiekvieno tarybos nario nuomonę, pastebėjimus.

Po tarybos posėdžio diskusijos persikėlė į konferenciją „Skurdas ir socialinė atskirtis: ar galime įveikti šį iššūkį?“, kurią organizavo Lietuvos socialios rinkos plėtros institutas (vadovas V. Stundys). Konferencijos dalyviai – mokslininkai, politikai, visuomeninių organizacijų atstovai, renginio šeimininkas – EP narys Algirdas Saudargas.

Konferencijos tikslas – apžvelgti skurdo ir socialinės atskirties būklę Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse, paanalizuoti visuomenės socialinio harmonizavimo patirtį ES, įvertinti Lietuvos politikos sėkmės ir nesėkmių atvejus, siekiant kryptingai mažinti skurdą ir socialinę atskirtį.

Pranešimus  skaitė prof. dr. R. Kuodis („Viešųjų finansų identiteto krizė – kaip skurdo katalizatorius“), teisininkas, politinės filosofijos ekspertas V. Malinauskas („Laisvoji rinka ir socialinis teisingumas“), Seimo narys R. Dagys („Krikščioniško socialinio mokymo realizavimo iššūkiai socialinėje srityje Lietuvoje“).

Lietuvos socialios rinkos plėtros instituto naujausias veiklas pristatė šio instituto vadovas, švietimo, mokslo ir kultūros politikos ekspertas V. Stundys.

WP_20161217_003 WP_20161217_010 WP_20161217_013 WP_20161217_018 WP_20161217_019