SAULIUS JAUNEIKA: RINKIMŲ PROGRAMOS – MŪSŲ ĮSIPAREIGOJIMAI ŽMONĖMS

 Su SAULIUMI JAUNEIKA, savivaldybės administracijos direktoriumi, TS-LKD Molėtų skyriaus pirmininku, kalbamės apie besibaigiančios 2015-2019 metų kadencijos darbus savivaldybėje ir TS-LKD Molėtų skyriaus  rinkimų programos įgyvendinimą.

 • Jūsų 2015 metų programa buvo gražiai pavadinta – „Kai kiti kalba ir žada- mes dirbame. Kartu galime geriau“. Kodėl taip? Kažkas dabar kopijuoja jūsų šūkius?
 • Politikoje apstu kalbų, jos neišvengiamos ir skleidžiamos įvairiais kanalais. Mano, kaip direktoriaus ir skyriaus pirmininko, pareiga buvo užtikrinti rinkimų pažadų įgyvendinimą. Vieni gali nuolat reklamuotis, vaizduoti besirūpinantys kokiais nors reikalais, tačiau kažkas turi ir dirbti. Tai ir dariau, niekados nesistengiau girtis ir lipti į pirmuosius puslapius, telkiau administracijos komandą, diskutavau su koalicijos partneriais, visais tarybos nariais, visuomeninėmis organizacijomis, molėtiškiais- visada svarbu susitelkimas ir įsipareigojimai, duoti rajono žmonėms. Džiaugiuosi, kad, mums patiems rengiant savivaldybės strateginius dokumentus, aktyviai dalyvavo ir daug idėjų teikė patys rajono gyventojai ir organizacijos.
 • Jeigu iš esmės įvertintumėt, ar pavyko savo programą įgyvendinti, ar politinis triukšmas nesukliudė darbams?
 • Politikoje triukšmas neišvengiamas. Pažiūrėkit, kas ir kaip vyksta Seime, kokios įtampos kyla kitose savivaldybėse. Mes dirbome gan nuosekliai ir ramiai, dėl daugelio sprendimų taryboje balsuojama beveik vienbalsiai. Programą įvykdyti šimtaprocentinai visada sunku, tačiau džiaugiuosi, kad dauguma darbų, paskelbtų mūsų programoje, yra padaryti, tęsiami ar pradėti. Nepripažįstu savivaldybės darbe tuščiažodžiavimo- visada siekiu konkrečių rezultatų, stengiuosi suprasti žmonių lūkesčius, įsiklausyti į kritiką, nuomonę ir pasiūlymus.
 • Žinoma, sunku detaliai aptarti 4 metų veiklą, tad kokius darbus išskirtumėt kaip svarbiausius?
 • Visada į akis pirmiausia krinta gyvenamoji aplinka ir pastatai. Tai svarbi darbo ir gyvenimo sąlygas gerinanti sritis, kurianti ir bendrą rajono įvaizdį. Čia nuveikėm nemažai. Pirmiausia suremontuoti  beveik visi vaikų darželiai (dėmesio dar reikia Giedraičiams), aptvertos jų teritorijos, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės mieste, pagerintos Menų mokyklos Dailės skyriaus darbo sąlygos, pradėta Molėtų gimnazijos renovacija, atnaujinta Sporto centro antroji salė, baigiamos įrengti naujos atviros sporto aikštelės mieste, renovuotas stadionas, baigtas ligoninės patalpų remontas, į pabaigą Kultūros centro rekonstrukcija. Atjaunėjo miesto vaizdas: jį papuošė renovuojami namai, nauji ir atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai, automobilių aikštelės, gatvės, keičiama apšvietimo sistema… Visko neišvardinsi. Vien dabar savivaldybė vykdo per 40 įvairių projektų. Nepavyko racionaliai išspręsti Menų mokyklos naujų patalpų klausimo: nors parengėm buvusių globos namų rekonstrukcijos projektą, bet stabtelėjome, matydami, kad reikia šį klausimą spręsti kompleksiškai, nes vis dar mažėja mūsų mokinių skaičius.
 • Kartais ir taryboje pasigirsta nuomonių, kad per mažai dėmesio kaimui, kad jis pamirštamas…
 • Tai nevisiškai teisinga. Seniūnijų centrų gyvenamoji aplinka nenusileidžia miestui, tvarkome ir mažesnius kaimus. Pastaraisiais metais gerokai pasistūmėta asfaltuojant regiono kelius, savivaldybė nuosekliai atnaujino ar naujai asfaltavo gatves bei rekonstravo jų apšvietimą Sidabrinėse, Toliejuose, Skudutiškyje, Miežonyse, Levaniškiuose, Verbiškėse, Joniškyje, Balninkuose, Dubingiuose, Videniškiuose, Mindūnuose… Rekonstruotos kaimo vaikų darželių katilinės, bibliotekos, baigtas vandens nugeležinimo įrengimas visame rajone, rekonstruojamas nuotekų valymas Alantoje, Inturkėje, tvarkomi Giedraičių magistraliniai tinklai. Nepamirštame daugiafunkcinių centrų Balninkuose, Inturkėje, Joniškyje. Tuštėjant mokykloms, ieškome būdų, kaip efektyviau panaudoti patalpas ir išsaugoti būtinas veiklas. Į kelias mokyklas perkėlėme ir seniūnijas, taip taupydami išlaidas. O kiek visuose rajono kampeliuose įvairių verslo, pramogų ir poilsio paslaugų iniciatyvų! Patvirtinome ir verslo paramos programą, jos apimtį reikia nuosekliai plėsti. Kokios aktyvios mūsų bendruomenės! Molėtų kraštas vis patrauklesnis ir gyventi, ir poilsiauti. Galime ilgainiui tapti šeimoms palankiausiu, moderniu poilsio rajonu.
 • Molėtai visada buvo giriami už centralizuotos šildymo sistemos gerą sutvarkymą, perėjimą prie biokuro.
 • Galime ir šį kartą pasigirti įmonės veikla: beveik baigta miesto šilumos trasų modernizacija, taip maksimaliai sumažinti šilumos nuostoliai jose, atnaujinta ir pati katilinė bei Alantos ir Giedraičių miestelių katilinės. Paminėčiau ir kitą sritį- rajone baigiame diegti modernią atliekų rūšiavimo sistemą.
 • Savivaldybės veikla nėra tik keliai, gatvės, pastatai. Kokie Jūsų kitų sričių darbai per kadenciją būtų svarbūs?
 • Ūkiniai reikalai suėda daugiausia laiko, bet yra kuo pasidžiaugia ir kitose srityse. Pirmiausia palankių sąlygų šeimai kūrimu. Startavo mūsų inicijuota paramos jaunoms šeimoms programa (ja pernai pasinaudojo 9 šeimos), mokyklose įsteigtos 7 pailgintos darbo grupės, 16 mokytojo padėjėjų etatų, atgaivintos vaikų vasaros stovyklos, organizuojamas lankstus mokinių pavežėjimas, užtikrinamos kokybiškas ikimokyklinis, priešmokyklinis ir bendrasis ugdymas- čia mūsų įstaigų rezultatai neatsilieka nuo valstybės vidurkių. Kita vertus, nepamirštame tų, kuriems reikalinga parama: tėvai, auginantys vaikus iki 6 metų, gali pasinaudoti atokvėpio paslauga, patyrusiems smurtą įsteigtas krizių centras. Plečiame kompleksines paslaugas šeimoms bei dienos globos paslaugas namuose asmenims, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis. Kartu su partneriais iš Latvijos vykdome kelis projektus, skirtus neįgaliųjų paslaugoms. Per 4 metus neįgaliųjų poreikiams pritaikėme 43 būstus, iš jų 6-e įrengti pirmieji keltuvai.
 • Bet savivaldybių reitinguose Molėtai atrodo ne kažin kaip…. Kodėl taip atsitinka?
 • Čia yra įdomu. Pirmiausia tą reitingą rengia Laisvosios rinkos institutas, jį finansuoja verslo įmonės ir jis propaguoja tik laisvosios rinkos idėjas. Jų logika paprasta: kuo daugiau veiklų atiduoti į privačias rankas, kuo mažesni mokesčiai nežiūrint į jų realią išraišką, kuo daugiau užsienio investicijų ir pan. Taigi jų metodika labai vienpusė, labiau vertinanti ne savivaldybės rezultatus, o valstybės regioninę politiką. Negi dėl vietos reitinge turime privatizuoti komunalines paslaugas, šilumos, vandens tiekimą ar viešojo transporto paslaugas? Tada stipriai pakiltume. Deja, reitingai nevertina patogumo ir naudos žmogui. Mums svarbiausia yra mūsų žmonės ir paslaugų kokybė, jų prieinamumas, kainų pagrįstumas, o ne tik rinkos liberalizavimas.
 • Kokia ateitis laukia Molėtų ligoninės?
 • Pagal dabar galiojančią tvarką jos likimas yra Sveikatos ministro ir Seimo daugumos rankose- įstatymai pakeisti taip, kad iš esmės ministras vienašališkai gali priimti sprendimą. Žinoma, mūsų tikslas yra čia išsaugoti būtinas paslaugas, plėsti papildomas, ypač reabilitacijos, paslaugas, bendradarbiauti su Vilniaus sveikatos įstaigomis. Jau dabar ligoninėje rengiamas druskos kabinetas. Taigi kovosime, suremsime pečius su stipriu ligoninės direktoriumi, įtikinėsime centrą, kad ji reikalinga, kad Molėtų krašte žmonių šiltuoju metų laikotarpiu prisirenka kelis kartus daugiau.
 • Taigi kadencija baigiasi. Ar savivaldybės darbe viskas tik „nuo“ ir „iki“, o po manęs tebūna nors ir tvanas?
 • Taip neišeina dirbti. Nėra taip, kad, prasidėjus naujai kadencijai, viską valdžia pradeda nuo nulio, nei iš šio, nei iš to atsiranda kokie nors projektai. Yra nuoseklumas ir tęstinumas. Štai ir dabar mes esame pasiruošę ir laukiame finansavimo ne vienam projektui: sveikatingumo centrui prie Sporto centro, Molėtų savivaldybės aikštės rekonstrukcijai, Molėtų gimnazijos rekonstrukcijai, Molėtų PSPC (poliklinikos) patalpų ir įrangos atnaujinimui, miesto vietos veiklos grupės strategijai ir t.t.. Jų įgyvendinimas- jau kitos savivaldybės tarybos ir mero kadencijos darbai. Būna taip, kad pradeda vieni, o tęsia kiti. Aš su komanda esu pasiruošęs ir toliau sąžiningai dirbti, kad Molėtų kraštas augtų, gražėtų ir viliotų.

                                                                                                                                                                                                                                               Kalbino Matas Šimonis

Politinė reklama bus apmokėta iš TS-LKD Molėtų skyriaus rinkiminės sąskaitos. Užsakymo Nr. VIL 015441